Život ve vzpomínkách - zapomeňte na něj.

18. března 2018 v 6:30 | TMS |  Motivace, psychologie, mezilidské vztahy...
"Vzpomínky otravují přítomnost a ničí budoucnost."
-Oldřich Nový

Minulost, budoucnost … přítomnost. Život můžeme prožít různými způsoby. Můžeme žít ze své minulosti, neustále vzpomínat a poukazovat na ni. Nebo můžeme žít svou budoucností, budovat si vzdušné zámky, které sahají k oblakům a věřit, že jednou jich dosáhneme. Posledním způsobem je žít přítomností. Milovat každičkou vteřinu života a náležitě si ji tedy užívat a hlavně prožít. Možná si říkáte, že život přeci žijete, ale žít život neznamená vstát z postele, vynést koš, běžet do práce, z práce na nákup, z nákupu domů, kde musíte nařezat dřevo, po dřevě rychle uvařit večeři, zapnout televizní noviny, otevřít pivo a spát. Řeknu vám tajemství, tohle není život, to je robota a stereotyp.

Takže ještě jednou, vykašlete se na stavění vzdušných zámků. Je dobré nastavit si směr, ale přemýšlení nad "bambiliónem" cílů vám nepomůže. Ztratíte tím moře času a budete stále jen uplakávat, že až jednou vyděláte těch stotisíc, co nutně potřebujete na něco strašně důležitého, nebo až bude jaro a budou kvést petrklíče, tak se všechno změní. Radím vám dobře, zapomeňte na tohle smýšlení vždyť cesta je ten nejlepší cíl. Nechte tedy život plynout a naučte se improvizovat, buďte impulzivní a žijte okamžikem.

Pardon za to slovo, ale "vysrat" se na budoucnost je prvním krokem, tím druhým a důležitějším krokem je udělat to samé z minulostí. Nejste církev, abyste těžili z pradávné minulosti a vnucovali sobě nebo ostatním svou naivní nevědomost, která je spojená se skrytou hrozbou dávných časů. Život ve vzpomínkách vás nutí zapomenout na svou přítomnost, nutí vás to stále přemýšlet nad strastmi, které jste prožili. Nechte tyto vzpomínky odejít tak daleko, aby se již nikdy nemohli vrátit. A co ty krásné okamžiky? Ty byste měli taky nechat jít, protože co bylo, bylo, ale už se to nevrátí. Udělejte si tedy krásnou přítomnost. Nikdy totiž nevíte, kdy se nadechnete naposledy.

A co by mělo být tedy posláním tohoto článku? Přeci to, že byste měli vypnout počítač, zahodit mobil, schovat ovladač od televize a HLAVNĚ NEPROMARNIT SVŮJ DALŠÍ NÁDECH!!!

Váš TMS.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 18. března 2018 v 10:59 | Reagovat

Někdy je ale budoucnost důležitá, nedá se vždy žít jen přítomností...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama