S tužkou v ruce odolávám moderním technologiím

3. března 2018 v 18:32 | TMS |  Motivace, psychologie, mezilidské vztahy...
"Čím jsou lidé hloupější, tím inteligentněji vypadají počítače."

-Joseph Weizenbaum
V dnešní době si nedokážeme představit den, kdy bychom nebyli na počítači, nezapnuli telku či nepoužili telefon. Technologie jdou rychlostí světla kupředu a téměř všechno se již dá řešit pomocí počítačů. Můžeme si koupit lístek na vlak, objednat jídlo, koupit oblečení, rezervovat dovolenou, píšeme si do počítače deníky, řídíme firmu, dokonce počítače již dokáží ovládat i automobily.

S novými technologiemi však ztrácíme kousek z naší duše. Dříve se mnoho věcí dělalo ručně bez použití mobilů, počítačů či robotů. Ano, bez těchto technologií jsme měli více práce, vidět to jde například u konstruktérů, kteří strávili spoustu času ručním kreslením výkresů, profesionální řidiči neměli GPS a jezdili podle papírových map, SMS neexistovali a tak jsme posílali dopisy, když jsme se domluvili, že se někde setkáme, tak jsme své slovo i dodrželi, protože jsme nemohli zavolat, že se nám už nechce. Svět byl prostě jiný a je otázka, zda jsme nyní šťastnější.

Víceméně všem technologiím jsem propadl i já, jediné čemu stále odolávám, je psaní si elektronických poznámek a diář. Zde stále zastávám papírový diář a s ním a tužkou v ruce tedy vyrážím na všechny své jednání a setkání. Každá myšlenka, či nápad je tedy poznamenána skrze mou ruku a já věřím, že si tuto informaci dokáži lépe zapamatovat a případně rozvinout. Mnoho lidí tvrdí, že i do mobilu se dá značit tzv. elektronickou tužkou, ale já prostě preferuji papír, protože co na něj jednou napíši, nebo nakreslím, již nesmažu. Je to tedy nezvratný proces a to se mi prostě líbí.

Staré časy se nám jistě už nevrátí, ba naopak. Technologie půjdou ještě dál a za pár let nejspíš budeme nostalgicky vzpomínat i na dnešní tablety, mobily i notebooky. Věřím, že přijdou technologie ještě mnohem futurističtější a možná i implementované do našich těl. Já však věřím, že si se svou tužkou a papírem na pár let vystačím. A jak jste na tom s technologiemi vy? Využíváte všechny, anebo jste spíš staromódní?

Váš TMS
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 3. března 2018 v 18:45 | Reagovat

Někdy mě ten pokrok docela děsí...

2 realistkadneska realistkadneska | 18. března 2018 v 13:02 | Reagovat

Takový den bez veškerých technologií bychom si měli všichni naordinovat alespoň jednou měsíčně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama