Hlavně neztrácet naději!

1. února 2018 v 20:30 | TMS |  Motivace, psychologie, mezilidské vztahy...
Hlavně neztrácet naději!

"Naděje je stav ducha, který dává smysl našemu životu."
-Václav Havel

Když ráno otevíráme oči, tak víme, že jsme stále naživu. Když však večer usínáme a bolí nás celé tělo po náročném dnu, tak můžeme mít pouze naději, že další den ráno zase procitneme. Dokud tedy dýcháme, neztrácejme naději v lepší zítřky.
Já taky neztrácím naději a to v lepší zítřky českého odívání. Od dob sametové revoluce jsme se posunuli o velký krok vpřed. V některých oblastech se však tento krok udělal špatným směrem.
Příkladem, kde jsme udělali špatný krok, můžou být střední i vysoké školy a jejich zkouškové období. Maturita už pro mnoho mladých lidí neznamená nic a tak k ní také přistupují, není neobvyklé, když před komisi dorazí mladík v teniskách, riflích, šílené košili a pomačkaném vytahaném saku. Téměř to samé můžeme vidět i na vysokých školách.
Tento úpadek o naší republice leccos vypovídá, bohužel v náš neprospěch. Jak to však zlepšit, když i na nejvyšších místech nemáme člověka úplně důstojného, který by nám šel vzorem. U pana prezidenta se však nedá mluvit o špatném módním vkusu, obleky má šité na míru a vždy je dokonale vyladěn zlínským krejčím panem Mejtou, bohužel jeho "neomalené" vystupování jeho dokonalé outfity dokáže v sekundě dehonestovat.
Já však stále věřím, že nakonec pochopíme, že by nás svět neměl vnímat jako "křupany", kteří do římského kostela přijdou v šusťácích, sandálech a ponožkách. Jako manažery, kteří neví jak dokonale vyleštit svou obuv a tak raději přijdou v obleku a teniskách. Jako národ, který ve svém oblečení vypadá, že neustále sportuje, ale nemá vůbec žádnou kondici.
Máme toho tedy hodně ke zlepšování a snad nové generace dapperů, hipsterů, neosexuálů apod. tomu budou prospěšné a vše vrátí do dobrých kolejí. Je to však na nás všech, jaký obrázek si o nás svět udělá. Zkusme se tedy zamýšlet i nad tím, jaké si kupujeme oblečení, kam ho následně nosíme a ne jen nad tím, jaké si večer otevřeme pivo!
Pokud pro vás tento článek byl čtivý a zajímavý, tak budu rád za podporu na FB a tedy i like stránce, váš TMS.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jeife jeife | E-mail | Web | 1. února 2018 v 20:50 | Reagovat

Byla jsem u svojí a kamarádčiny maturity. Neviděla jsem kohokoli v neslušném oblečení. Oblek pro muže, šaty pro ženy. To samé můžu říct o právě probíhajícím zkouškovém na vysoké - pokud se tedy nejedná o zápočtový test, tam už to lidé tolik neřeší, ale i tak chodí všichni slušně (žádný trhani, teniskáči a další úkazy).
Ale mimo zkouškové se oblékám po svém, ať žijou dlouhé sukně. Ale vše čiské, vonící mím ekologickým práškem po levanduli a pokud je to materiál vhodný k žehlení, tak vyžehlené ... :)

2 TMS TMS | 2. února 2018 v 7:56 | Reagovat

[1]: Zdravím Jeife,
tak na to můžu říct, že jste asi slušný kraj :-) Já osobně jsem se setkal s mnoha případy, kdy jsem kroutil hlavou a to jak u maturity, tak i na vysoké škole.

Ve všední den ať si každý nosí co je mu pohodlné, bohužel první republika a její styl je pryč. Ale při slavnostních chvílích, mě uvolněný přístup uráží.

TMS

3 Eliss Eliss | Web | 2. února 2018 v 9:53 | Reagovat

Nemyslím si že bychom na tom byli zase tak špatně. Ale ponožky v sandálech mě neskutečně vytáčí :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama