Únor 2018

Hlavně neztrácet naději!

1. února 2018 v 20:30 | TMS |  Motivace, psychologie, mezilidské vztahy...
Hlavně neztrácet naději!

"Naděje je stav ducha, který dává smysl našemu životu."
-Václav Havel

Když ráno otevíráme oči, tak víme, že jsme stále naživu. Když však večer usínáme a bolí nás celé tělo po náročném dnu, tak můžeme mít pouze naději, že další den ráno zase procitneme. Dokud tedy dýcháme, neztrácejme naději v lepší zítřky.
Já taky neztrácím naději a to v lepší zítřky českého odívání. Od dob sametové revoluce jsme se posunuli o velký krok vpřed. V některých oblastech se však tento krok udělal špatným směrem.
Příkladem, kde jsme udělali špatný krok, můžou být střední i vysoké školy a jejich zkouškové období. Maturita už pro mnoho mladých lidí neznamená nic a tak k ní také přistupují, není neobvyklé, když před komisi dorazí mladík v teniskách, riflích, šílené košili a pomačkaném vytahaném saku. Téměř to samé můžeme vidět i na vysokých školách.
Tento úpadek o naší republice leccos vypovídá, bohužel v náš neprospěch. Jak to však zlepšit, když i na nejvyšších místech nemáme člověka úplně důstojného, který by nám šel vzorem. U pana prezidenta se však nedá mluvit o špatném módním vkusu, obleky má šité na míru a vždy je dokonale vyladěn zlínským krejčím panem Mejtou, bohužel jeho "neomalené" vystupování jeho dokonalé outfity dokáže v sekundě dehonestovat.
Já však stále věřím, že nakonec pochopíme, že by nás svět neměl vnímat jako "křupany", kteří do římského kostela přijdou v šusťácích, sandálech a ponožkách. Jako manažery, kteří neví jak dokonale vyleštit svou obuv a tak raději přijdou v obleku a teniskách. Jako národ, který ve svém oblečení vypadá, že neustále sportuje, ale nemá vůbec žádnou kondici.
Máme toho tedy hodně ke zlepšování a snad nové generace dapperů, hipsterů, neosexuálů apod. tomu budou prospěšné a vše vrátí do dobrých kolejí. Je to však na nás všech, jaký obrázek si o nás svět udělá. Zkusme se tedy zamýšlet i nad tím, jaké si kupujeme oblečení, kam ho následně nosíme a ne jen nad tím, jaké si večer otevřeme pivo!
Pokud pro vás tento článek byl čtivý a zajímavý, tak budu rád za podporu na FB a tedy i like stránce, váš TMS.