Boty, v roce 2018 vám slibuje skvělou péči...

7. ledna 2018 v 22:11 | TMS |  Móda, lifestyle, etiketa...
Boty, v roce 2018 vám slibujeme skvělou péči…

"Dobrá žena s dobrým párem bot nemůže být nikdy ošklivá."
-Coco Chanel
Bota je každodenní součástí téměř každého člověka a jako taková je zrcadlem našeho charakteru. Často se však na to zapomíná a nevěnujeme jim takovou péči, jakou bychom měli. Dlouhou dobu jsem si myslel, že špinavá či zašlá bota bude spíše devíza mužů, ale dnes bych řekl, že tento nešvar stejnou měrou postihuje i ženy, což je u křehkého pohlaví přinejmenší smutné. Pojďme se tedy podívat na to, jak zachovat dokonalou krásu střevíčků i polobotek.

Boty májí jednu základní funkci a to chránit naše chodidlo. Stejnou ochranu a péči, jakou dávají boty našemu chodidlu, bychom měli dát i my jim. Pokud se o botu budeme starat s láskou, tak ona nám to vrátí a to například v podobě nepromokavosti, bude dobře odvádět pot, stále bude vypadat jako nová, přizpůsbí se našemu chodidlu a hlavně její životnost několikanásobně vzroste.

Všechno to však začíná už při výběru boty. Ať je to dámský střevíček, pánská polobotka, nebo volnočasová obuv vždy bych volil botu z kvalitní kůže. Mám totiž odzkoušeno, že kožená obuv je v oblasti životnosti nejlepší. Navíc se pravá kůže snáze přizpůsobí tvaru nohy a vytvoří vám tedy skvělé podmínky pro chůzi.


Podívejme se tedy na to jak o koženou obuv pečovat.

- Pokud se vám na botách usadí nějaká větší špína, nebo snad bláto je třeba vzít vlhký hadr a botu sním vyčistit. Voda botě principiálně nevadí, ale zbytečnému promočení bych se také vyhýbal. Po tomto mokrém čištění nechte botu vyschnout v pokojové teplotě na napínácích. Nesnažte se ji vysušit nějak násilně například fénem, nebo na ústředním topení, kůže by popraskala a boty byste si zničili.

- V případě, že není třeba vlhkého hadru a boty jsou například jenom zaprášené, vezměte si kartáč na boty a boty pořádně překartáčujte. Na kvalitní obuv si pořiďte i kvalitní kartáč například z kančích štětin, ty totiž pro vaši botu budou sametově jemné.

- Kůže bot se dá přirovnat k lidské kůži, a tudíž ji musíme vyživovat. Pro správné vyživení je dobré použít kondicionér, nebo balzám na boty. Boty se díky tomu zvláční a navíc získají přirozenou impregnaci.

- Pro perfektní vzhled je třeba boty také krémovat. Krém, nejlépe s nějakým výživovým prvkem, naneseme aplikačním kartáčkem v tenké vrstvě na botu a následně leštícím kartáčem, nebo hadříkem vyleštíme do lesku. Po tomto procesu můžete boty nazout a vyrazit do města, nebo vzhled boty ještě vylepšit voskovou vrstvou.

- Dosáhnout zrcadlového lesku lze jedině za použití vosků. Botu nechme chvíli odpočinout na napínáku a posléze nanášejme aplikačním hadříkem tenkou vrstvu vosku. Vosk aplikujeme krouživým pohybem a za pomoci kapičky vody rozleštíme do hladka. Touto technikou dosáhneme zářivého lesku a ve společnosti neuniknete obdivným pohledům.

Tak co pánové a dámy slíbíte svým botám v roce 2018 tu nejlepší péči a blyštivý lesk? Věřím, že s tímto stručným návodem to nebude problém a každému tak ukážete, že máte styl.

Pokud pro vás tento návod byl užitečný, tak budu rád za like na FB stránce, váš TMS. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | E-mail | Web | 8. ledna 2018 v 11:05 | Reagovat

A co farmářky do terénu? Který balzám použít na ně? Někdy přijdu domů a boty nejsou pod blátem a hlínou vidět. Co na ty? :-?
Dobře napsáno, ale nehodí se na všechno - celý koment je pokusem o vtip ;-)

2 TMS TMS | 8. ledna 2018 v 21:13 | Reagovat

[1]: Dobrý den Kitty,

děkuji za komentář a k vaší otázce by bylo dobré vědět konkrétní typ boty. Co vím já, tak farmářky můžou být například i z hladké kůže a zde by platil stejný postup, jaký je uveden v článku.

U semiše je potřeba pořídit speciální impregnační sprej, čistící pěnu a kartáč na semiš.

Každopádně se svými pohorkami zažívám, stejně radostné chvíle, jako vy a vím, tedy, že bláto je těžký soupeř. :-)  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama