Leden 2018

Bojím se, že zvolíme špatného prezidenta...

26. ledna 2018 v 12:59 | TMS |  Motivace, psychologie, mezilidské vztahy...

ČEHO SE BOJÍM


"Pane prezidente Havle, za pravdu a lásku budeme dále bojovat. Neustaneme, můžete se na nás spolehnout."
-Karel Schwarzenberg ve smutečním projevu Václava Havla
Dnes se nám otevírají volební síně pro prezidentskou volbu 2018 a já mám obavy, že naše volba nemusí být správná. Ono je jedno jestli zvolíme pana profesora Drahoše, anebo pana prezidenta Zemana, každá z těchto person nás může v budoucích letech překvapit, a to buď mile či naopak.
Bohužel FUNKČNÍ křišťálovou kouli z nás nikdo nemá a nevidíme tedy, co by nás čekalo s jedním či druhým kandidátem, můžeme se tedy pouze domnívat a vsázet se. Koho tedy zvolit, aby nás to co nejméně bolelo, nebo aby nám snad pan prezident dělal i radost? To je těžká otázka a v mém případě si ji položím až přímo u volební urny, věřím totiž, že můj vnitřní hlas tam bude mít jasno.
Jak by však opravdový prezident měl vypadat? Dle mého souzení jsme v historii měli pár dobrých prezidentů, ale tím nejopěvovanějším byl T. G. Masaryk a v něm by dle mě měli mít kandidáti vzor.
Prezident by totiž dle mého mínění měl být gentleman. Co to tedy v prezidentském pojetí znamená?
Prezident by dle mého měl být inteligentní člověk, ale nezapomínejme, že k tomu není třeba titulů. Měl by mít všeobecný přehled a měl by umět argumentovat. To však neznamená, že by měl rétoricky faulovat a upravovat pravdu, tak jak se mu hodí. Měl by dodržovat sliby a stát si za svým názorem. Pokud ho někdo upozorní na jeho chybu, měl by ji umět přijmout. Měl by mít vysoké morální hodnoty a především by mu mělo jít o blaho lidu. Musí tedy upřednostňovat zájmy lidu před svými. Měl by mít reprezentativní vystupování a s tím se váže i dobrý zdravotní vztah. V období krize by měl být hrdinou, který nastaví svou tvář a dokáže namotivovat svůj lid. Prezident by tedy měl být čestnou a důstojnou osobou, kterou nám svět bude závidět.
Tak co říkáte, odpovídá této definici jeden z našich kandidátů, anebo budu muset slevit z požadavků? Tuším, že budu muset ustoupit já a jsem tedy zvědavý, jak to celé dopadne.

Váš TMS

Stránka, která vám může pomoci při rozhodování:

Boty, v roce 2018 vám slibuje skvělou péči...

7. ledna 2018 v 22:11 | TMS |  Móda, lifestyle, etiketa...
Boty, v roce 2018 vám slibujeme skvělou péči…

"Dobrá žena s dobrým párem bot nemůže být nikdy ošklivá."
-Coco Chanel
Bota je každodenní součástí téměř každého člověka a jako taková je zrcadlem našeho charakteru. Často se však na to zapomíná a nevěnujeme jim takovou péči, jakou bychom měli. Dlouhou dobu jsem si myslel, že špinavá či zašlá bota bude spíše devíza mužů, ale dnes bych řekl, že tento nešvar stejnou měrou postihuje i ženy, což je u křehkého pohlaví přinejmenší smutné. Pojďme se tedy podívat na to, jak zachovat dokonalou krásu střevíčků i polobotek.

Boty májí jednu základní funkci a to chránit naše chodidlo. Stejnou ochranu a péči, jakou dávají boty našemu chodidlu, bychom měli dát i my jim. Pokud se o botu budeme starat s láskou, tak ona nám to vrátí a to například v podobě nepromokavosti, bude dobře odvádět pot, stále bude vypadat jako nová, přizpůsbí se našemu chodidlu a hlavně její životnost několikanásobně vzroste.

Všechno to však začíná už při výběru boty. Ať je to dámský střevíček, pánská polobotka, nebo volnočasová obuv vždy bych volil botu z kvalitní kůže. Mám totiž odzkoušeno, že kožená obuv je v oblasti životnosti nejlepší. Navíc se pravá kůže snáze přizpůsobí tvaru nohy a vytvoří vám tedy skvělé podmínky pro chůzi.


Podívejme se tedy na to jak o koženou obuv pečovat.

- Pokud se vám na botách usadí nějaká větší špína, nebo snad bláto je třeba vzít vlhký hadr a botu sním vyčistit. Voda botě principiálně nevadí, ale zbytečnému promočení bych se také vyhýbal. Po tomto mokrém čištění nechte botu vyschnout v pokojové teplotě na napínácích. Nesnažte se ji vysušit nějak násilně například fénem, nebo na ústředním topení, kůže by popraskala a boty byste si zničili.

- V případě, že není třeba vlhkého hadru a boty jsou například jenom zaprášené, vezměte si kartáč na boty a boty pořádně překartáčujte. Na kvalitní obuv si pořiďte i kvalitní kartáč například z kančích štětin, ty totiž pro vaši botu budou sametově jemné.

- Kůže bot se dá přirovnat k lidské kůži, a tudíž ji musíme vyživovat. Pro správné vyživení je dobré použít kondicionér, nebo balzám na boty. Boty se díky tomu zvláční a navíc získají přirozenou impregnaci.

- Pro perfektní vzhled je třeba boty také krémovat. Krém, nejlépe s nějakým výživovým prvkem, naneseme aplikačním kartáčkem v tenké vrstvě na botu a následně leštícím kartáčem, nebo hadříkem vyleštíme do lesku. Po tomto procesu můžete boty nazout a vyrazit do města, nebo vzhled boty ještě vylepšit voskovou vrstvou.

- Dosáhnout zrcadlového lesku lze jedině za použití vosků. Botu nechme chvíli odpočinout na napínáku a posléze nanášejme aplikačním hadříkem tenkou vrstvu vosku. Vosk aplikujeme krouživým pohybem a za pomoci kapičky vody rozleštíme do hladka. Touto technikou dosáhneme zářivého lesku a ve společnosti neuniknete obdivným pohledům.

Tak co pánové a dámy slíbíte svým botám v roce 2018 tu nejlepší péči a blyštivý lesk? Věřím, že s tímto stručným návodem to nebude problém a každému tak ukážete, že máte styl.

Pokud pro vás tento návod byl užitečný, tak budu rád za like na FB stránce, váš TMS.