Melodie mého srdce...

24. prosince 2017 v 10:36 | TMS |  Motivace, psychologie, mezilidské vztahy...
"Moudrý je ten, kdo naslouchá melodii svého srdce."
-TMS

Neexistuje žádný začátek nebo konec. Jediné, co existuje, je přítomnost. Přítomnost však často zanedbáváme honbou za majetkem, penězi a postavením. Až nám však jednou dojde čas, tak si uvědomíme, že jsme měli více naslouchat melodii svého srdce a investovat jej do okamžiků, které se za peníze koupit nedají.

Steve Jobs na smrtelné posteli řekl: "Bez ohledu na stádium života, v němž se nacházíte, budete každý jednou čelit dnu, kdy se opona zatáhne. Ochraňujte lásku k vaší rodině, lásku k partnerovi, lásku vůči svým přátelům. Mějte sami sebe rádi a s láskou opatrujte ostatní."

Bohužel i takový vizionář, jakým byl zakladatel Applu, si toto moudro uvědomil příliš pozdě. Každý člověk si totiž tento okamžik uvědomění prožije v jiném stádiu života a šťastný je ten, jenž prozře brzy.

Pro mě osobně nastal tento zlom při narození dcery. Ač čas nemůžeme ovlivňovat, tak při zaslechnutí jejího hlásku se mě zmocnil pocit, že se čas zastavil. Obrovský nával emocí mi rozbušil srdce na nejvyšší obrátky, svět se zatočil a já věděl, že od teď se všechno změní.

Byla to však ta nejlepší změna v životě, jaká mě mohla potkat. Uvědomil jsem si totiž, že čas strávený sní je cennější než čas investovaný do kariéry a práce, jelikož její úsměv je k nezaplacení penězi a jsem, sní tedy bohatší než strýček Skrblík. Uvědomil jsem si, že při řízení kočárku, se ze mě stává závodník formule jedna a je to ten nejlepší adrenalin jaký můžu zažít, a když jí mám v náruči, tak umím tančit všechny tance světa.

Uvědomil jsem si toho tedy vážně hodně a ještě mnohem více, ale to nejdůležitější uvědomění je, že jsem našel nového kapelníka svého srdce, který udává správnou melodii a tedy i životní směr.


P. S.: Pokud jste už našli správný směr a článek se vám líbil, tak budeme rádi za podporu FB stránky, kde se dozvíte další novinky ze světa TIME-FOR-STYLE.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sarah´s Hi, Story! :) Sarah´s Hi, Story! :) | E-mail | Web | 24. prosince 2017 v 10:55 | Reagovat

Přeju ti pohodové, klidné Vánoce na které bude příjemné vzpomínat. :) :-)

2 TMS TMS | 24. prosince 2017 v 13:18 | Reagovat

[1]: Děkuji a také přeji. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama