Když máte pod čepicí...

12. prosince 2017 v 18:30 | TMS
Klobouk, aneb když máte pod čepicí…

Oblek a klobouk neodmyslitelně patří ke klasickému panskému stylu, v dnešní době jej však vidíme už jen zřídka. Klobouky nahradili čepice, kšiltovky a další prapodivné pokrývky hlavy. Momentálně se nám však blíží Vánoce a hned po nich začíná plesová sezóna a s tou nám napovrch vyplouvá otázka: Jakou zvolit pokrývku hlavy k obleku?
Tušíte správně je to onen opomíjený klobouk. Pokud tedy nechcete vypadat jako "VESNICKÝ BURÁK" s kulichem a bambulí, nebo ve šmoulí čepici. Pojďme se tedy na pár typů klobouků podívat trochu blíže.

FEDORA
Fedora je díky gangsterským filmům asi nejznámějším typem klobouku. Tento klobouk je vepředu zmačknutý a má širokou krempu. Není vhodný k neformálnímu oblečení. Pokud však s tímto kloboukem vyrazíte do společnosti, budete mít dobře padnoucí oblek a navrch například trenčkot, tak budete vypadat jako sebevědomý muž, jenž ví, co se sluší a patří.

TRILBY

V dnešní době je to asi nejoblíbenější typ klobouku. Dáno je to především jeho neúplně formálním vzhledem. Dalo by se říci, že je to takový "mladší brácha" od fedory a často si je lidé pletou. Trilby má však úzkou krempu, která je po bocích a vzadu napřímená. Jelikož je trilby stylově hodně uvolněný, tak si k němu můžete klidně vzít rifle, košili, svetřík a nějaký volnočasový kabát.

Buřinka

Potrpíte si na klasiku a dobré mravy vám nejsou cizí? Tak ten pravý klobouk pro vaši hlavu je buřinka. Není to ten nejmodernější ani nejpopulárnější klobouk z jeho nositele však udělá pravého anglického aristokrata. Na buřinku musíte mít odvahu, výsledek však stojí za to. Pokud tedy chcete s buřinkou vypadat dobře, tak zvolte kožené polobotky, tmavý oblek, bílou košili, tmavou kravatu a kabát. A jestli máte rádi pana Tau, tak nezapomeňte na nějaký elegantní deštník.

Tak který klobouk je váš favorit? Zvolíte klasiku, retro, anebo něco modernějšího?

Pokud se vám článek líbil, tak můžete navštívit i naši novou FB stránku.


Váš TMS
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama