Prosinec 2017

Společenský oblek - Hvězda pánského šatníku

31. prosince 2017 v 9:07 | TMS |  Móda, lifestyle, etiketa...
Společenský oblek - Hvězda mužského šatníku

Nedávno jsem se na internetu dočetl, že je pánský oblek na vymření. Pro mě osobně je však tento kousek oblečení hvězdným prvkem šatníku každého muže. Ne nadarmo se tento oděv těšil obrovské oblíbenosti u našich dědů a pradědů z první republiky, kteří si jej náležitě vážili a především jej uměli nosit.

Proč se tak nadčasový prvek, jakým oblek je, potácí nad propastí zapomnění nevím. Vím však jedno a to, že je to velká škoda. Oblek, ač se nezkušenému oku zdá být nudný, je naopak záležitost s mnoha možnostmi. Máme velkou paletu barev dle sebevědomí a příležitostí. Máme možnost různých kombinací s kravatami, kapesníčky, ozdobami do klop, botami apod.. Variant jak oblek nosit je tedy vážně hodně a je jisté, že Vám vždy dodá na důstojnosti a dospělosti.

Obleky jsou však na ústupu již delší dobu a to především kvůli mnoha útokům ze strany byznysmenů, podnikatelů a dalších manažerů, kteří by měli k výkonu povolání obleky nosit, avšak místo toho zavedli takzvané casual pátky, kdy zaměstnanci včetně vrcholových manažerů chodí do práce v uvolněném volnočasovém oblečení. Následně uvolněnou atmosféru podpořili podnikatelé ze Silicon Valley, kteří začínali v prošoupaných džínách a nevzdali se jich ani, když se stali úspěšnými. No a pomyslnou tečku tomuto úpadku dali módní návrháři, kteří začali párovat formální obleky se sportovní obuví.

Za tento oblekový mor však může i výchova. Například u nás dnešní generace vychovával komunismus, pro který byla tepláková souprava, červené šortky a tílko míň americké, než švihácký dvouřadý oblek. Bohužel po pádu režimu se dnešním mužům nepodařilo přepnout myšlení a vrátit se do starých dobrých oblekových kolejí a spokojili se s myšlenkou, že na vzhledu tolik nezáleží a sportovní oblečení je přeci pohodlné.

Možná by tedy muži měli trošku zavzpomínat na minulost, kdy vypadat jako gentleman a hlavně se chovat jako gentleman nebylo zločinem a vrátit světu starou eleganci a vychování.

Možná tedy bude tento článek pro některé muže inspirací do nového roku a pánský oblek se zase stane hvězdou šatníku každého muže.

Váš TMS

P.S.: Pokud vám článek přišel zajímavý, můžete se přidat do naší FB skupiny - Tms. Time For StyleŠŤASTNÉ A VESELÉ!!!

24. prosince 2017 v 13:17 | TMS |  Ostatní
Šťastné a veselé Vánoce!

"Na Vánoce vedou všechny cesty domů."
-Marjorie Holmes

Vánoce jsou oslavou narození Ježíše Krista. Pro mě osobně však mají trochu jiný význam. A to krásný čas s rodinou, klid a pohodu to je totiž to hlavní poselství, které by Vánoce měli představovat.

Zkuste si tedy najít chvilku i v tomto vánočním shonu, zastavit se, obejmout své blízké a ze srdce jim říct, jak je máte rádi. To je totiž ten největší dárek, jaký jim můžete dát.


ŠŤASTNÉ A VESELÉ PŘEJE TMS !!!


Melodie mého srdce...

24. prosince 2017 v 10:36 | TMS |  Motivace, psychologie, mezilidské vztahy...
"Moudrý je ten, kdo naslouchá melodii svého srdce."
-TMS

Neexistuje žádný začátek nebo konec. Jediné, co existuje, je přítomnost. Přítomnost však často zanedbáváme honbou za majetkem, penězi a postavením. Až nám však jednou dojde čas, tak si uvědomíme, že jsme měli více naslouchat melodii svého srdce a investovat jej do okamžiků, které se za peníze koupit nedají.

Steve Jobs na smrtelné posteli řekl: "Bez ohledu na stádium života, v němž se nacházíte, budete každý jednou čelit dnu, kdy se opona zatáhne. Ochraňujte lásku k vaší rodině, lásku k partnerovi, lásku vůči svým přátelům. Mějte sami sebe rádi a s láskou opatrujte ostatní."

Bohužel i takový vizionář, jakým byl zakladatel Applu, si toto moudro uvědomil příliš pozdě. Každý člověk si totiž tento okamžik uvědomění prožije v jiném stádiu života a šťastný je ten, jenž prozře brzy.

Pro mě osobně nastal tento zlom při narození dcery. Ač čas nemůžeme ovlivňovat, tak při zaslechnutí jejího hlásku se mě zmocnil pocit, že se čas zastavil. Obrovský nával emocí mi rozbušil srdce na nejvyšší obrátky, svět se zatočil a já věděl, že od teď se všechno změní.

Byla to však ta nejlepší změna v životě, jaká mě mohla potkat. Uvědomil jsem si totiž, že čas strávený sní je cennější než čas investovaný do kariéry a práce, jelikož její úsměv je k nezaplacení penězi a jsem, sní tedy bohatší než strýček Skrblík. Uvědomil jsem si, že při řízení kočárku, se ze mě stává závodník formule jedna a je to ten nejlepší adrenalin jaký můžu zažít, a když jí mám v náruči, tak umím tančit všechny tance světa.

Uvědomil jsem si toho tedy vážně hodně a ještě mnohem více, ale to nejdůležitější uvědomění je, že jsem našel nového kapelníka svého srdce, který udává správnou melodii a tedy i životní směr.


P. S.: Pokud jste už našli správný směr a článek se vám líbil, tak budeme rádi za podporu FB stránky, kde se dozvíte další novinky ze světa TIME-FOR-STYLE.


Co kdyby jsme změnili své myšlení

17. prosince 2017 v 10:32 | TMS |  Motivace, psychologie, mezilidské vztahy...
Co kdybychom změnili své myšlení?

V nitru naší duše žijí dva vlci. Tito vlci odpradávna svádí nelítostný souboj o pramen naší vnitřní energie. První vlk je černý jako noc a pochází z těch nejtemnějších zákoutí naší duše. Tento vlk nám přináší strach, zmatení a bezmoc. Druhý světlý vlk je jeho opakem a dodává nám odvahu, kreativitu a odhodlání. Víte, ale který z těchto dvou vlků zvítězí v závěrečném boji?

Nakonec převáží misky vah na svou stranu ten vlk, kterého budeme na jeho cestě životem živit.

Pravidlo číslo jedna: Neztrácejte víru!

Sám vím, že při péči o bílého vlka je snadné sejít z cesty. Sešel jsem totiž již mnohokrát. Často se potom zdá, že černý vlk má již tolik síly, že nejde porazit. Malé světélko naděje mi však vždy pomohlo zase najít tu správnou cestu, abych mohl dostatečně nakrmit mého dobrého bílého vlka, tak aby měl ve finále více sil.

"Inteligence je schopnost přizpůsobit se změně."
-Stephen Hawking

Pravidlo číslo dva: Neztrácejte čas odkládáním!

Co kdybychom se tedy přestali zaobírat vymýšlením výmluv, zvedli svůj "línej zadek" a začali bojovat proti svým strachům. Nedejme tedy temnému vlkovi šanci, aby sílil, změňme své myšlení a přizpůsobme se situaci. Není totiž nic horšího než nicnedělání a smíření se s nevyhovujícím stavem. Odkládat totiž vytouženou změnu jenom kvůli tomu, že jsme se zrovna dobře nevyspali, nebo nemáme zrovna svůj den, není řešení. Pokud něco chceme, musíme vykročit a vzít si to! Je to jen naše volba!

"Nikdo není tak slepý, jako ten, který odmítá otevřít oči."
-William Seward Burroughs

Pravidlo číslo tři: Nebojte se selhání!

Přestaňte tedy zavírat oči a vystupte z průměrnosti i přesto, že si to vaše okolí nepřeje. A víte, proč si to nepřeje? Jelikož má natolik velký strach ze selhání, že změnu nedokáže udělat a závidí vám vaši šanci a víru v sebe sama. Nepromarněte tedy tento výjimečný okamžik stát se jedinečným a ochočte si svého bílého vlka!!!

Váš TMS

P. S.: Pokud se vám článek líbil, tak nezapomeňte podpořit i novou FB stránku svým vztyčeným palcem J.Když máte pod čepicí...

12. prosince 2017 v 18:30 | TMS
Klobouk, aneb když máte pod čepicí…

Oblek a klobouk neodmyslitelně patří ke klasickému panskému stylu, v dnešní době jej však vidíme už jen zřídka. Klobouky nahradili čepice, kšiltovky a další prapodivné pokrývky hlavy. Momentálně se nám však blíží Vánoce a hned po nich začíná plesová sezóna a s tou nám napovrch vyplouvá otázka: Jakou zvolit pokrývku hlavy k obleku?
Tušíte správně je to onen opomíjený klobouk. Pokud tedy nechcete vypadat jako "VESNICKÝ BURÁK" s kulichem a bambulí, nebo ve šmoulí čepici. Pojďme se tedy na pár typů klobouků podívat trochu blíže.

FEDORA
Fedora je díky gangsterským filmům asi nejznámějším typem klobouku. Tento klobouk je vepředu zmačknutý a má širokou krempu. Není vhodný k neformálnímu oblečení. Pokud však s tímto kloboukem vyrazíte do společnosti, budete mít dobře padnoucí oblek a navrch například trenčkot, tak budete vypadat jako sebevědomý muž, jenž ví, co se sluší a patří.

TRILBY

V dnešní době je to asi nejoblíbenější typ klobouku. Dáno je to především jeho neúplně formálním vzhledem. Dalo by se říci, že je to takový "mladší brácha" od fedory a často si je lidé pletou. Trilby má však úzkou krempu, která je po bocích a vzadu napřímená. Jelikož je trilby stylově hodně uvolněný, tak si k němu můžete klidně vzít rifle, košili, svetřík a nějaký volnočasový kabát.

Buřinka

Potrpíte si na klasiku a dobré mravy vám nejsou cizí? Tak ten pravý klobouk pro vaši hlavu je buřinka. Není to ten nejmodernější ani nejpopulárnější klobouk z jeho nositele však udělá pravého anglického aristokrata. Na buřinku musíte mít odvahu, výsledek však stojí za to. Pokud tedy chcete s buřinkou vypadat dobře, tak zvolte kožené polobotky, tmavý oblek, bílou košili, tmavou kravatu a kabát. A jestli máte rádi pana Tau, tak nezapomeňte na nějaký elegantní deštník.

Tak který klobouk je váš favorit? Zvolíte klasiku, retro, anebo něco modernějšího?

Pokud se vám článek líbil, tak můžete navštívit i naši novou FB stránku.


Váš TMS

Na hraně zítřka ...

10. prosince 2017 v 19:16 | TMS |  Ostatní
"Nic nedělat a vydělávat hodně peněz - přesně tak si mladý člověk představuje ideální kariéru."
Benjamin Disraeli

Hrabě Disraeli žil koncem 19. století a možná si ani neuvědomil, jak velkou pravdu pronesl. Jeho citát v dnešní době platí ještě mnohem více, než za dob jeho života. Ač se to zdá být smutné, je tomu tak.

Dalo by se však říci, že je to ku prospěchu všem lidem poctivým a pracovitým. Lidem se sny a lidem pokorným. Lidem moudrým, ale především lidem s dobrým srdcem. Je to ku prospěchu přesně takovým lidem, kteří mají přínos pro společnost. Nevím, jestli se k této skupině můžu přirovnat i já, každopádně snažím se k ní patřit.

Musíme si však přiznat, že každý občas sejde z cesty a i tento blog byl donedávna na hraně zapomnění. Život nám totiž občas připraví různá překvapení a naše plány se tedy musí přizpůsobit. Tento článek by však pro tento blog mohl být novým začátkem a odrazovým můstkem na cestě do hlubin stylu a slušného vychování.

A jaký je z toho všeho tedy závěr? Že se opět můžete těšit na nové články zabývající se etiketou, gastronomií, životním stylem a obchodními dovednostmi.

Jsme tu tedy na hraně nového zítřka a pamatujte, že není důležité, kolikrát na cestě za sny zakopnete, ale je důležité se zvednout, poučit z chyb a jít dál vstříc novým zítřkům.


Váš TMS.

P.S.: Nezapomeňte navštívit i FB stránku a podpořit tím naši věc - https://www.facebook.com/TMS.TimeForStyle/