Blog?

31. července 2016 v 19:49 | TMS |  Ostatní
"Příběh, všechno má svůj příběh - jen ho stačí vidět."
- Bohumil Hrabal

Psaní je odvěká forma vyjádření svých pocitů. Dříve lidé neměli právo vyjádřit svůj názor, neboť by mohli přijít o život. Za dob, kdy nám vládli panovníci s korunou na hlavě, bychom s revolučními názory byli prohlášeni za kacíře a vyznavače pekla. Naštěstí existovalo ještě slovo psané a osvícení lidé, kteří aspoň tímto způsobem uchovávali své moudra. Viz. Koperník, Galileo a jim podobní.


V dnešní době je tomu již trochu jinak. Dnes máme svobodu názoru i slova. Každý si může myslet, říci i psát co chce a jak chce. A vlastně je to dobře, jelikož tak máme tu možnost inspirovat se od druhých. Bohužel máme také tu smůlu a občas se k nám dostanou bludy a lži. Např. z bulvárních médií.

Velkým trendem posledních let je taky tzv. blogování. Tomuto trendu jsem bohužel, či bohudík podlehl i já a díky tomu můžete číst tyto řádky. Otázkou ale zůstává, proč si lidí píší blogy?

Je to jednoduché někteří jedinci se prostě chtějí vypsat ze svých problémů a strastí a navíc jim přijde jako skvělí nápad říci o tom celému světu. Ono je to opravdu někdy skvělý nápad a vznikají vtipné a poučné blogy, jindy však musím říct, že někteří jedinci nemají soudnost.

Dalším typem blogu je blog praktický, kde lidé udávají své rady a návody na všechno. Počínaje vařením a konče péčí o vašeho domácího medvídka mývala. Tady ty blogy mám celkem rád, jelikož zde občas najdu dobrý tip na chutný oběd či večeři. Občas se však i s chutí zasměju nad povedeným nápadem, jak si podomácku vyrobit vzducholoď, nebo něco podobného.

A posledním typem a nejspíš i nejrozšířenějším bude blog inspirativní. Jelikož je člověk tvor moudrý, chce svá moudra předávat dál a tak vznikají módní, umělecké, politické, cestovatelské a motivační blogy, kterými autor chce předávat své moudro. Do tohoto typu bych se rád zařadil i já, jelikož bych byl rád pro někoho inspirací, jak zvládnout krizové či naopak běžné, ale chybně řešící se situace.

Nejsem sice žádný kmet, doktor věd, prezident či miliardář i tak, nebo možná proto si myslím, že mé životní zkušenosti jsou natolik podobné obyčejným lidem, že jim mají co říct. Řeším totiž mnoho otázek života, ale mým cílem je být šťastný a dělat ostatní šťastnými. A to bych chtěl vnuknout i mým čtenářům, protože kdyby mělo víc lidí stejný cíl jako já, tak by byl ten svět hned o něco veselejší.


Váš TMS
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šíryen Šíryen | E-mail | Web | 31. července 2016 v 20:15 | Reagovat

A pak jsou blogy o one directon/ britney spears...a takovým je lepší se vyhýbat 😃
Budou li v duchu, v jakém je psaný poslední odstavec, i další články,... Moc ráda se budu vracet :)
Takové články projasní den

2 womm womm | E-mail | Web | 31. července 2016 v 23:38 | Reagovat

Rád vidím niekoho kto má podobne písmenkový nick ako ja :-D Zabudol si na blogy, ktoré sú spomenuté v [1]: a takisto na tie, ktoré sú uplnými hybridmi všetkého :-P

3 BenyX BenyX | E-mail | 16. ledna 2017 v 22:25 | Reagovat

I found this page on 17th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama