Červenec 2016

Blog?

31. července 2016 v 19:49 | TMS |  Ostatní
"Příběh, všechno má svůj příběh - jen ho stačí vidět."
- Bohumil Hrabal

Psaní je odvěká forma vyjádření svých pocitů. Dříve lidé neměli právo vyjádřit svůj názor, neboť by mohli přijít o život. Za dob, kdy nám vládli panovníci s korunou na hlavě, bychom s revolučními názory byli prohlášeni za kacíře a vyznavače pekla. Naštěstí existovalo ještě slovo psané a osvícení lidé, kteří aspoň tímto způsobem uchovávali své moudra. Viz. Koperník, Galileo a jim podobní.

"DOKONALÁ" Žena

21. července 2016 v 21:43 | TMS |  Motivace, psychologie, mezilidské vztahy...
"Ženy přikládají větší důležitost svojí kráse než svojí inteligenci, protože muži bývají často hloupí, ale málokdy slepí."
- Henry De Montherlant

Nedávno jsem se zamýšlel nad tím, jaký by měl být dokonalý muž. Zjistil jsem, že to nejspíš nejsem já a tak jsem usoudil, že dokonalý muž neexistuje. S myšlenkou, že neexistuje ani dokonalý muž jsem usoudil, že nemůže existovat ani dokonalá žena, ale možná se mýlím. Pokud tomu tak je, pokusím se načrtnout, jak by ona paní božská měla vypadat. A jestli se tu nějaká ukáže, tak ať se přihlásí.

Asi nejjednodušší je popsat postavu. Je pravda, že někteří muži mají rádi kypřejší postavy a někteří hubenější. Jak se říká sto lidí, sto chutí. Ale asi se všichni chlapy a myslím, že i ženy shodneme na tom, že nejvíce je oku lahodící "zdravá hubenost". To znamená, že má žena štíhlou postavu bez toho aby jí všude číhali kosti. Modelky kost a kůže vážně sexy nejsou. Chce to tedy nějaký ten sval. Ono je opravdu fajn, když holky chodí cvičit. Jednak se jim krásně vyformuje postava a taky pak večer v posteli mají lepší kondici. Co nás chlapy dokáže úplně vyšponovat, jsou namakaný, dlouhý nohy. Když žena cvičí a je k tomu ještě vyšší postavy a se správně dlouhýma nohama, tak vidíte, jak praskají krční obratle pod tíhou točící se hlavy. No a na závěr postavy je samozřejmě plný dekolt. "Umělinu" však taky moc nemusíme.

Když máme vyformovanou postavu, vrhnu se na obličej. Důležitý je svůdný pohled a je jedno, jakou máte barvu očí, hlavně když jsou pronikavé. Co však nemáme rádi jsou prazvláštní lajny napodobující obočí. Proto by ona paní božská měla mít přírodní, ale udržované obočí a dlouhé řasy. S "malůvkama" na obličeji taky jen se zdravou mírou vkusu. No a dokonalou tvář dotváří dokonalé delší, lehce zvlněné tmavší vlasy. Řekl bych, že prototypem dokonalé tváře a nejen jí je např. Megan Fox, která jistě zpříjemňuje sny mnohým mladíkům po celém světě.

Co však Megan možná chybí, jsou jiné charakteristiky dokonalosti a to třeba skvělé ovládání kuchyňské linky. Dokonalá žena by totiž měla plotnu skvěle ovládat a ještě i milovat. Žena, která vaří dobře a s láskou je totiž velkým přáním každého muže.

Zápal pro sport. Už jednou jsem zde zmínil cvičení, které by mělo být pro ženu takřka povinností, ale také by z něj měla být nadšená, jako i z jiných sportů. Hlavně fotbalu, hokeje, UFC a rally.

Respekt vůči chlapovi. To co poví chlap je svaté a jestli nemá pravdu, tak mu paní božská poradí tak, aby si chlap myslel, že na to přišel sám.

Inteligence. Je sice pravdou, že někteří "rádoby muži" touží po ženách bez mozku a pouze s reprodukčním orgánem. Opravdový muži však touží se ženou komunikovat a vést debaty. Nejlépe když má žena všeobecný přehled a jako bonus doktorát ze vznětových motorů.
Dále by ona božská měla být samostatná a lehce emancipovaná. Muži nechtějí za ženy řešit jejich problémy, mají totiž dost starostí s pitím piva a sledováním nějakého drsného sportu. Dokonce si myslím, že by ona paní dokonalá měla občas přebrat nějakou tu chlapskou povinnost, jako je placení účtů apod. Muži jsou totiž strašně zapomnětliví a tak by bylo lepší, kdyby se o to postarala.

Chování dámy. Ženy po mužích chtějí, aby se chovali, jako gentlemani, tak i ony musí být dámy. Musí umět chytit správně vidličku, musí vědět, že mají jít první do schodů a druhé ze schodů a musí udat svému kroku takové tempo, aby mohl být muž galantní.

Domácí práce v malíčku. Dokonalá žena musí bravurně hospodařit s celou domácností. Je sice super když, žena dokáže uvařit vynikající čtyřchodové menu, ale pokud za to bude chtít po chlapovi umýt záchod, tak se celé její kouzlo vytratí. Tudíž dokonalá žena ráda, dobře a s chutí vykoná všechny domácí práce od vynášení koše, až po umývání záchodu.

Když se na to všechno znovu podívám, vychází mi z toho jednoduchý vzorec a to že muži chtějí mít vedle sebe někoho, s kým by se neustále cítili, jako na nějaké luxusní "all-inclusive" dovolené. A přesně o to by se ona paní božská měla umět postarat.

Tak co pánové, kdo má doma paní božskou? A dámy, která z vás tyto podmínky splňuje?
Myslím, že se mi tu nepřihlásí nikdo a jestli ano, tak oné dotyčné vlastnoručně vyrobím metál, který osobně nechám posvětit ve Vatikánu samotným papežem.

No dost bylo snění a nyní šupky, dupky do reality. Ono ženy jsou pro nás muže strašně fascinující stvoření, které velmi obdivujeme za všechny ty věci, které zvládají (těhotenství, výchova dětí, péče o muže, práce, atd., atd..). Samozřejmostí je však fakt, že to ženám nemůžeme říci, jinak by už tak skvělé nebyli.

Každý muž touží po něčem jiném, každá žena je trochu jiná a v tom tkví výjimečnost. A pokud se najdou dva správní lidé, tak z toho může vzniknout i něco "božského".


TMS

Manuál na život

19. července 2016 v 22:11 | TMS |  Motivace, psychologie, mezilidské vztahy...
"Život je jako bonboniéra. Nikdy nevíš, co ochutnáš."
Forrest Gump

Každý den života má pro nás mnoho nástrah a každý se s nimi vyrovnáváme po svém. Možná by mnozí z nás rádi zašli do IKEI, koupili krabici s názvem život, odešli domů a z krabice vytáhli manuál, podle kterého bychom měli úsměv na tváři každý den.

Ono vlastně proč ne. Stačí vlastně zaběhnout do knihkupectví a narazíte na oddělení, které je zaměřené na návody všeho druhu a pro všechny situace. Popravdě v tomto oddělení trávím docela dost času, a možná i proto jsem v manuálech zkušený mazák, takže vám tu jeden takový manuálek sepíšu.

Nejvíc lidí trápí nedostatek financí, nemůžou kvůli nim cestovat, stavit dům, pořídit si dítě. Řeknu vám, že v našich myslích jsou finance velkým problémem. Jak ho tedy vyřešit? V manuálu se píše -myslete na peníze, představujte si, že je máte, myslete velkoryse a oni přijdou.

No, a když to všechno budete dělat, tak přijdete na to, že jste o peníze ještě přišli. Víte proč? Ne že by vizualizace nefungovala, nebo že by velkorysé myšlení bylo špatné. Ale mnoho lidí tyto poučky aplikuje špatně. Přečtou si knihu, začnou o penězích snít, kupují dražší, kvalitnější věci (většinou zrovna ty, které nepotřebují), o ty se však neumí starat, tím je zničí, a když ne, tak je vlastně ani neumí používat a nevyužívají tak jejich potenciál (mobily, tablety, atd.), ale finančně jsou na tom díky "velkorysosti" (bezhlavému utrácení) hůř. To v nich začne vyvolávat pochyby, síla mysli se vytrácí a nakonec skončí tam, kde byli předtím a někdy i hůř.

Problém, ale není úplně v tom, že tyto techniky nefungují, ale v tom, že lidé neudělají nic navíc. Pokud jsou zaměstnanci, tak si neřeknou o přidání, neudělají v práci něco navíc, za co by mohli být ohodnoceni. Nehledají jinou, lepší práci, anebo svůj podnikatelský záměr. Pokud se jedná o podnikatele, tak zde aktivita chybí taktéž, není zde snaha motivovat zaměstnance k lepším výkonům, nehledají se nové obchodní příležitosti atd. Celkově lidem prostě chybí aktivita, kterou by peníze namnožili a v čem by svou sílu mysli využily a to je ten problém, proč se finance nehromadí.

Mezi další lidské problémy patří vztahy. Všichni chtějí dokonalý vztah a rodinu. Zde najdeme také plno knih, ve kterých nám radí, že máme být benevolentní. Když už jsme benevolentní, tak už jsme až moc a máme nastavit tvrdý řád. Pokud žárlíme, nemáme to dávat tolik najevo. Pokud nežárlíme, měli bychom se nad sebou trochu zamyslet, zda to nebereme lehkovážně atd. Existuje tolik různých pouček, protože je tolik různých možností, jak dosáhnout dokonalého vztahu. Ale tím, že si přečtete Blesk pro ženy, anebo Román pro muže se nezměníte.

Manuál na zdravý životní styl. Ke knihám, které jsou ještě hodně vyhledávané, patří ty zabývající se zdravím. Každý člověk na světě touží po tom být zdravý. Je to přirozené. Ale i přesto zde máme od roku 1975 trojnásobný nárůst obézních mužů a dvojnásobek žen. Anebo je zde také odhad, že zhruba 1,3 mld. lidí kouří a každou hodinu jich na následky kouření zemře zhruba 560. V těchto statistikách bych mohl pokračovat přes drogy a alkohol až po spánkový deficit. A přesně tady tito lidé patří i k vášnivým čtenářům všemožných manuálu začínajících od "Jak přestat kouřit snadno a rychle" až po "Buď fit jako vegan". Samozřejmě každá kniha v sobě může nést kousek pravdy. Ale pokud nebudeme chtít opravdu my sami přestat kouřit, přestat pít alkohol, přestat jíst nezdravě, tak nám žádný manuál nepomůže a pouze zase skončíme v negativních statistikách.

Jak tedy zní ten opravdový manuál na život, který by v IKEI šel na dračku?

1. Peníze

Jestli toužíte mít více peněz, nesmíte se bát změny. Změny většinou bolí a jsou těžké. Pokud však změnu uděláte, stanete se poté silnější a příště to pro vás může být snadnější. Co to tedy v praxi znamená? Chcete víc peněz, tak si o ně řekněte. Pokud vám zaměstnavatel nepřidá, podívejte se po jiné práci, která bude perspektivnější. Nezapomínejte však na to, že jestli se v práci flákáte, tak si přidáno nezasloužíte. Další možností jak získat víc peněz je podnikání.

Podnikání však není pro každého. Pokud nejste podnikavec, musíte se smířit s tím, že víc peněz vám přinese jen to, když budete jednička ve svém řemeslu a nebudete se bát změny pracovního prostředí. Pokud však patříte k podnikavcům a máte nápad, musíte udělat vše, abyste ho realizovali. Nyní v době internetu máte nepřeberné množství příležitostí, jak v podnikání prorazit. Ať už je to v podobě "startupů", nebo na vlastní pěst. Jestli to však vyzkoušíte na vlastní pěst, je vždy lepší začít pozvolna ve svém volném čase. A hlavně je dobré co nejvíce diverzifikovat své riziko. Každopádně na nic nečekejte, zvedněte zadek a začněte něco dělat. Když ještě přidáte pozitivní myšlení, úspěch na vás nebude dlouho čekat.

2. Vztahy

Chcete skvělý vztah? Dejte do něj všechno. Když do něj jdete naplno a bezhlavě hned od začátku, dřív odhalíte případné zádrhely. Pokud jste ve vztahu nešťastní, nečekejte, až bude líp, ale jděte hledat jinde. Život je natolik krátký, že nemáte čas doufat v to, že přijde změna. Dělejte rozumné kompromisy. Mějte sebekritiku, ale i sebedůvěru. Pokud se ani tak pro vás nikdo nenajde, udělejte si život krásný i bez partnera např. cestováním, koníčky, drahými dárky, nakonec se stejně pravá láska najde.

3. Zdravý životní styl

Hýbejte se. Dostatek pohybu vám vyřeší spoustu problémů od obezity, přes dušnost, únavu a další. Pohyb je velice všestranná věc. Takže škatulata, hýbejte se! Dále omezte alkohol a další drogy. To znamená i cigarety. Pokud je to příliš těžké zkuste dodržovat aspoň stravování s rozumem. Tím však nemyslím, že by se z vás měli stát vegani, nebo něco podobného. Ale že začnete jíst pravidelně, zkusíte více čerstvého jídlo, omezíte fast foody a nebudete chodit v jednu ráno vykrádat ledničku. Ale hlavně se hýbejte a ano opakuju to podruhé, protože pohyb vám vyřeší i jiné problémy.

Váš TMSLesní hotel - místo klidu a dobrého jídla

18. července 2016 v 22:01 | TMS |  Mapa gastronomických zážitků a cestou necestou...
"Žádná láska není tak opravdová, jako láska k jídlu."
-George Bernard Shaw


Mnoho Čechů miluje jídlo. Problém je v tom, že milujeme kupy levného jídla. Podle toho také vypadá stav českého pohostinství. Všude spousty smaženého a 30% procentní eidam, hlavně, že je přecpané břicho. A to, že to není až tak zdravé a vlastně to ani nevypadá, nijak extra vůbec nevadí.

Pokud jste však už někdy vyrazili za hranice naší postkomunistické země a dorazili do země gastronomii zaslíbené (Itálie, Francie, Řecko, Mexiko, Indie a další) a zašli jste si na dobrou večeři do nějakého vyhlášeného podniku, tak musíte z hlouby duše a nejspíš i peněženky uznat, že u nás to zatím moc dobře nefunguje.

"Hluboko uvnitř"

14. července 2016 v 12:52 | TMS |  Motivace, psychologie, mezilidské vztahy...
"Bolest na duši, je horší jako bolest těla."
- Publilius Syrus

Pod tíhou horkého vzduchu se probouzím uprostřed noci. Tělo mám orosené potem a polštář bych mohl ždímat. Horká noc mě nechce nechat odpočinout. Sklenice s ledovou vodou mi dodává život, který ze mě žhavý vzduch vysává. Procházím se okolo oken a pozoruju noční Zlín.

Je sobota, tři hodiny ráno. Zlín už spí. Sem tam se objeví nějaký barový opozdilec, ale jinak je klid. Jdu zpět do postele, ale usnout mi nejde. V hlavě mám příliš velký ruch. Ve změti nápadů zachytávám jednu otázku "Co dělá člověka, člověkem?". Zavírám oči a nořím se do její hloubky.