Spokojený život, jako volba...

2. června 2016 v 20:06 | TMS |  Motivace, psychologie, mezilidské vztahy...
"Svět patří těm, co se neposerou."

Charles Bukowski

Tento profláknutý citát skvěle vystihuje pointu spokojeného života. Je pět hodin ráno a já pozoruju rozkvět nového dne. Východ slunce je možná hloupost, která se opakuje každý den. Co si však neuvědomujeme je fakt, že i tato každodenní jistota je dar. Každému z nás totiž jednou přijde den, kdy už východ slunce neuvidíme. To je však všeobecně známé klišé, můžete mi proto někdo vysvětlit, proč mezi námi žije spoustu lidí, kteří jsou permanentně nasraní a nespokojení se svým životem?


Není to nic nového a ani zde nenapíšu nějakou novou převratnou teorii o spokojeném životě. Spokojený život totiž není o štěstí, nebo něčem podobném, spokojený život je volba.

Možná si říkáte, že to není pravda. Že děti v Africe, nebo lidé s nevyléčitelnou nemocí nemají spokojený život. Opak je však pravdou. Stačí se podívat na fotky těchto lidí. Pokud nejde o velmi vážnou situaci, tak na jejich tvářích najdeme úsměv. Je to právě tím, že si zvolily spokojený život.

Co to vlastně je ta spokojenost? Spokojenost je vlastně tak trochu iluze. To, co v někom vyvolává pocit spokojenosti, v druhém může vyvolat smutek. Anebo to, co vyvolá pocit spokojenosti ve mně, může zároveň vyvolat beznaděj u někoho jiného.

Co s tím tedy dělat? Je to jednoduché, ještě jednou si přečtěme Bukowského citát a začněme žít.

Nejednoduší volbou je zbavit se strachu a začít si plnit sny. Nemusíte najednou utratit všechny své úspory a začít žít v přírodě. Stačí, když začnete od maličkostí a budete se těšit z maličkostí.

Od doby kdy jsem na to přišel, užívám si každý východ slunce, jako by byl poslední.


Pokud by vás zajímalo, jakým způsobem dělám svůj život spokojenější, naleznete střípky z mého života zde: https://www.instagram.com/tms.timeforstyle/
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 2. června 2016 v 21:39 | Reagovat

Taky se ráda raduji z maličkostí :) Je to opravdu super, když vás dokáže rozveselit všechno :)

2 Hana Hana | Web | 3. června 2016 v 6:30 | Reagovat

Presne. Spokojeby zivot je volba!! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama