Červen 2016

Lena.by.LenkaJurigova

29. června 2016 v 22:05 | TMS |  Móda, lifestyle, etiketa...

"Móda upadá, styl je věčný."

Yves Saint Laurent


Tento citát vystihuje to, proč někdo ve světě módy uspěje a jeho díla diktují módní trendy a naopak jiný nestačí navléct ani nit do jehly a už upadl v zapomnění.

Česko, nebo Slovensko jsou v tomto směru spíš v zapomnění. Dokonce i na československém písečku se velmi špatně prosazujeme. Jedním z důvodů je zakořeněná totalitní mentalita a menší rozmanitost zboží v obchodních řetězcích. Pokud se chce návrhář, nebo zakázkový krejčí ve svém oboru prosadit důležitými aspekty jejich úspěchu jsou kreativita, odhodlání, preciznost, dobré materiály a touha dělat to pro lidi. Přesně tady tyto aspekty mnoha mladým talentům chybí.

Češi a jejich vnímání módy

8. června 2016 v 22:39 | TMS |  Móda, lifestyle, etiketa...
"Móda je instantním jazykem."

Miuccia Prada (Prada, Miu Miu)

Krása je kořením života. Kdo před ní zavírá oči, jako by nežil. Není tomu dávno, co jsem měl to štěstí a navštívil jsem menší hospůdku. Jak to tak na vesnicích v pátek odpoledne bývá, ještě když svítí sluníčko, bylo plno. Ten den jsem zrovna ze svého šatníku vytáhl jeden ze svých autorských kousků a rámovou obuv. V lidech budím pozornost už jen svou výškou (2m), natož když si obleču něco extravagantnějšího, takže to, že mě lidi po očku okoukávají, mně nevadí. Naopak mě to celkem baví a připadá úsměvné.

Usedám za přáteli ke stolu a po nějaké chvíli přilétne do placu otázka: "Ty vole…co to máš vlastně na sobě za hadr? Vypadáš jak z hvězdných válek. A proč nemáš ponožky v botách?!?"

Spokojený život, jako volba...

2. června 2016 v 20:06 | TMS |  Motivace, psychologie, mezilidské vztahy...
"Svět patří těm, co se neposerou."

Charles Bukowski

Tento profláknutý citát skvěle vystihuje pointu spokojeného života. Je pět hodin ráno a já pozoruju rozkvět nového dne. Východ slunce je možná hloupost, která se opakuje každý den. Co si však neuvědomujeme je fakt, že i tato každodenní jistota je dar. Každému z nás totiž jednou přijde den, kdy už východ slunce neuvidíme. To je však všeobecně známé klišé, můžete mi proto někdo vysvětlit, proč mezi námi žije spoustu lidí, kteří jsou permanentně nasraní a nespokojení se svým životem?