Dokonalý muž

28. května 2016 v 20:25 | TMS |  Motivace, psychologie, mezilidské vztahy...
"Definice dokonalého muže: Musí to být tvor, který mě přivede na myšlenku, že jsem žena."


Elinor Glynová

Nedávno jsem se dostal s mou známou do konverzace o mužích. Je to pěkná, inteligentní žena, vystudovaná právnička, emancipovaná a soběstačná, ale má jeden nedostatek. Chybí jí otec jejich budoucích dětí. Ne že by v současné době po dětech toužila, ale přeci jen když si spočítáte, že vystudovat právo a všechno okolo trvá trochu déle, než obyčejná pětiletka na vysoké, přicházíme k myšlence, že jí pomalinku, potichoučku začínají tikat biologické hodiny. Navíc, když vezmete v potaz, že ani vy ani ona netouží mít dítě s kdejakým individuem potácejícím se v pět ráno okolo posledního otevřeného baru, tak nastává menší problém.


To všechno jí vede k myšlence, že by se nezlobila, kdyby si našla nějakého partnera. Proč je tedy každý chlap, kterého si trochu připustí k tělu úplný idiot?

Na tuto otázku asi neznám odpověď, já si totiž jako idiot nepřipadám a po chvilce dumaní se mnou více méně souhlasí. Tak jak by tedy měl vypadat dokonalý muž?

Po asi hodinovém rozhovoru jsem dospěl k názoru, že ženský ideál vypadá takto:

Začnu tím lehčím a to vizuální stránkou. Měl by mít oválný obličej s výrazným pohledem. Oči by měli být barvy modré a vlasy tmavé. Zapomenout se nesmí na dvoudenní upravené strniště. Dokonalou tvář by měl vyšperkovat rovný nos a úsměv, z něhož padají kalhotky.

Tělo musí být svalnaté, ale zase ne příliš. Samozřejmostí je sixpack. Pokožka by měla být hezky opálená, řekněme do zlatova. A hlavně, musí být vysoký. No, a když by došlo na odhalování, tak musí být tak akorát. Suma sumárum, dokonalý chlap musí vypadat jako antický hrdina.

To je to lehčí - k této podobě se s pevnou vůlí přiblížit můžeme. Horší však je změnit povahu, zlozvyky a návyky, no a celkově chlapskou povahu, kterou ženy nedokáží pochopit.

Zkusím však sepsat věcí, které ženy ocení. Základem je smysl pro humor. Ženy se chtějí bavit, takže pokud je chlap permanentně nasraný na to, že ho žádná nechce, tím tuplem si s ním žádná kazit večer nebude. Dále je pro ženy důležitá inteligence, to však neznamená, že když máte doktorát z kvantové fyziky, tak nejste imbecil. Inteligence znamená, že máte všeobecný přehled a dokážete logicky a racionálně řešit každodenní problémy. Zdravá sebedůvěra - ženy nechtějí chlapy, co si nahánějí ego tím, že jdou za každou a ládují ji sladkými řečičkami, ale taky ani pohledem nezavadí o chlápka v rohu schovaného za tuplákem piva a se smrtelným potem na čele když vidí, že se někdo přiblíží na víc než pět metrů. K dokonalosti neodmyslitelně patří i vytříbený styl. Tím myslím v jídle i pití, ale také v módě. To znamená, že pokud vybere luxusní restauraci, objedná si sklenku whisky, ale dorazí v zašpiněných pohorkách, teplácích a vytahaném triku s nápisem "Pivo dělá hezká těla", tak ho nezachrání ani jeho dobrý humor.

Pokud však muž překoná fázi oťukávání a dospěje do fáze soužití, tak stále nemá vyhráno. Ženy jsou na svůj osobní prostor velmi háklivé. Muž jim musí dát soukromí, ale přitom jim být na blízku. Musí být čistotný a pečlivý při úklidu. Měl by vařit, ale zase ne moc, aby se mohla předvést i žena. Vynášet koš by mu nemělo dělat problém a vlastně by ho měl chodit kontrolovat, zda už nepřetéká. Nakupování potravin by také mělo být jeho doménou, nákup bytové dekorace a zařízení však nechá na dámě. Pokud tyto povinnosti zvládá, měl by se věnovat svému rozvoji čtením knih a práci na své fyzické stránce. Mali splněny i tyto atributy může v poklidu usednout na pohovku, zapnout televizi, otevřít dobré víno dle chuti paní domácí a naladit romantickou komedii či nákupní maniačky.

Tak co na to říkáte? Dámy, brali byste takového chlapa? A muži jste, nebo chtěli byste, být takoví? Myslím si, že dokonalý muž, ale i žena neexistuje. To co jsem napsal, by mohl být perfektní muž, ale také nemusel. Je tam řada věcí, z kterých by si měli někteří muži vzít příklad, ale také je tam implementována nadsázka. Lidská dokonalost totiž tkví právě v tom, že jsme každý jiní - nedokonalí. Je hezké, že o takových lidech sníme, kdybychom však s někým takovým žili, trápilo by nás to víc, než to že někdy po tom druhém musíme utřít nádobí. Hledali bychom totiž chyby, které neexistují a které vlastně lidi dělají tak trochu víc sympatické.

Muži jsou bezesporu báječná věc, bohužel ženy se nevyznají v jejich návodu a to je dobře. Dám vám proto radu dámy, nesnažte se muže pochopit, jsou to tak komplikovaná stvoření, že se nechápou ani sami. A pro muže mám taky radu, zkuste to ženám trochu ulehčit, pracujte na sobě a snažte se být tak dokonalí, jak jen vám to půjde. Aby se ženy cítili být ženami a ne jen zdrojem potěšení.

Dokonalý muž neexistuje, co však existuje, je dokonalý vztah. Stačí mít jen naději, víru a lásku.


Váš TMS
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AURIL AURIL | Web | 2. června 2016 v 20:22 | Reagovat

A já myslela, že ženy jsou ta nepochopitelná stvoření... :-) a teď najednou muž prohlásí o mužích, že jsou k nepochopení... no panečku :-)

Pěkně napsáno... líbí se my styl s nadhledem a lehkým humrem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama