Květen 2016

Dokonalý muž

28. května 2016 v 20:25 | TMS |  Motivace, psychologie, mezilidské vztahy...
"Definice dokonalého muže: Musí to být tvor, který mě přivede na myšlenku, že jsem žena."


Elinor Glynová

Nedávno jsem se dostal s mou známou do konverzace o mužích. Je to pěkná, inteligentní žena, vystudovaná právnička, emancipovaná a soběstačná, ale má jeden nedostatek. Chybí jí otec jejich budoucích dětí. Ne že by v současné době po dětech toužila, ale přeci jen když si spočítáte, že vystudovat právo a všechno okolo trvá trochu déle, než obyčejná pětiletka na vysoké, přicházíme k myšlence, že jí pomalinku, potichoučku začínají tikat biologické hodiny. Navíc, když vezmete v potaz, že ani vy ani ona netouží mít dítě s kdejakým individuem potácejícím se v pět ráno okolo posledního otevřeného baru, tak nastává menší problém.

Svět, který nás obklopuje

5. května 2016 v 22:40 | TMS |  Móda, lifestyle, etiketa...
Šestá hodina ranní odbila a mě zvoní budík. Uchopím ho do ruky a uvědomuji si, že je to vlastně telefon. Přejedu prstem po obrazovce, aby utichl ten hluk, a šourám se do kuchyně. Zde zatopím v kamnech a do rendlíku postavím vodu na čaj. Když se mi rozlepí oči tak si opět uvědomím, že vlastně nemám kamna a že mi pouze stačí zapnout rychlovarnou konvici.
Kráčím k jídelnímu stolu a hledám Tesluv radiopřijímač, abych se dozvěděl, co nového je ve světě. Jediné, co nacházím, je obrovská úhlopříčka od televizoru a po zapnutí asi sto kanálu z celého světa. Dojídám snídani a ze zvyku jdu natáhnout hodiny, aby jim po čas mé nepřítomnosti nedošel chod. Nacházím pouze dva alkalické monočlánky miniaturní velikosti. Celý zmatený vyrážím z domu do Svitu za prací a hlava mi jde kolem. Automobily není třeba startovat klikou a všichni mají sluchátka na uších. Navíc žmoulají v rukách tu podivuhodnou věc zvanou mobil. Dobíhám do Svitu a nestačím se divit. Továrna už dávno není továrnou a všechno tu má pachuť opuštěnosti. Jdou z toho na mě mdloby a upadám do temnoty.