Módní ohlédnutí za Oscary 2016

6. března 2016 v 19:03 | TMS |  Móda, lifestyle, etiketa...

Oscarovou noc jsem zde již jednou rozebíral. Co jsem však schválně opomenul, byly outfity celebrit. Přitom hned po zlaté sošce jde právě o to, kdo zazáří na červeném koberci.

Předávání cen akademie je typickou akcí, kde je třeba ze skříně vytáhnout smoking a uvázat motýlka. Dress codem by tedy měl být black tie. Věřím, že 99% zúčastněných splnila tuto povinnost, i tak jsem měl možnost vidět výjimky.


Dokážu překousnout a vlastně se mi občas líbí některé výstřelky typu Pharrell Williams a jeho vyhrnuté kalhoty. Co mě však vážně trhá žíly je naprosté povrhání etiketou od Jenny Beavan. Myslím si, že i když je návrhářka světového kalibru a přínos pro kinematografii jejími kostýmy je značný, nemá právo přijít na Oscarovou ceremonii v outfitu vhodném na koncert Iron Maiden.

Samozřejmě chápu, že je to starší dáma a obuv na vysokém opatku jí dělá problém. Co mě vrtá hlavou je otázka, kde přišla na to, že si kvůli bolavým zádům muže vzít koženou bundu s lebkou? A víte co je na tom nejzvláštnější? Že téměř totožný outfit měla i na předávání BRITISH FILM ACADEMY AWARDS. Snad její "Mad Max styl" byl pouze chvilkové zatmění mysli a příště nám ukáže pravou eleganci.

Co mě naopak potěšilo, byl vytříbený styl některých ostatních hvězd. Za mladistvé to byl Jacob Tremblay, který nám ukázal, jak to má vypadat.

Abych zde ocenil i umělce tmavé pleti, tak musím vyzdvihnout repera, který si nechá říkat Common a jeho bílý smoking. A jako posledního zástupce čistě mužské kategorie bych zde zmínil Eddieho Redmayne v šedočerné kombinaci, kterou vyšperkoval mokasíny.

Kdo to na můj vkus přehnal s extravagancí, byl Jarad Leto. Jeho prezentace mi připomínala cirkusového principála. Za mě tedy malé mínus.

Body si však u mě získala Charlize Theron a její zářivě červené šaty, které odhalili mnoho, ale ne příliš. Uchvátila mě jako Furiosa v Mad Maxovi a nezklamala ani tentokrát.

Kdo mě uchvátil snad ještě víc, byl Tom Hardy s Charlotte Riley. Tento pár ve mně evokoval britskou vznešenost. K dalším skvěle sladěným párům patřil i nestárnoucí Silvestr Stallone s partnerkou Jeniffer Flavin.

Co patří k Ocarům stejně, jako předávací ceremonie je after party. I kvůli ní je třeba vytasit nějaké eso z rukávu v podobě slušivého ohozu.

Zajímavým bodem této události je i slavnostní menu. Na menu můžeme najít například 5000 čokoládových sošek Oscara, které jsou pokryty 24 karátovým zlatem. Sice nevím jak to chutí, ale je to zajímavá představa, že bych měl vylučovat zlato. To se vám pak použití toalety prodraží.

No vraťme se zpět k módě. Na párty se nám tedy ukázal každý,kdo ve světě showbyznysu něco znamená. Tudíž jsme měli možnost vidět pestrou plejádu rób od různých módních návrhářů. Za zmínku jistě stojí sexy červený model z dílny KaufmanFranco, který oblékla Miranda Kerr.

Ještě více kůže ukázala Natasha Poly v róbě R. Cavalli. Jestli se jí to podařilo, posuďte raději sami. Za mě je někdy méně více.

Na Oscarové párty jsme měli i českou stopu v podání Petry Němcové. Tato modelka nám ukázala extravaganci z dílny Georges Chakra. Abych řekl pravdu, očekával jsem od ní víc. U této dívky mám v paměti výraznější modely.

Kdo mě však zklamal ještě víc, byla Selena Gomez. Vím, že vyrazit na párty není jen tak a chce to vhodný outfit, ale převléci se za disco kouli asi není to pravé. A to i přesto když si tento kostým koupíme u Luise Vuittona. Nebo mám tento pocit jen já?

Kdo mě však potěšil, byla Jessica Alba, jenž mi připomínala antickou bohyni v bílé róbě R. Cavalli. No a závěrem bych vyzdvihnul ještě mou oblíbenkyni Taylor Swift s outfitem z dílny Alexandre Vauthier. Tato dívka mě prostě nesmírně baví jak po hudební tak po vizuální stránce.


A jak se letošní Oscaři líbili vám?

Pharrell Williams

Jenny Beaven


Common - Redmayne - Tremblay


Jarad Leto


Charlize Theron


Tom Hardy


Sylvester Stallone


Miranda Kerr


Natasha Poly


Petra Němcová


Selena Gomez


Jessica Alba


Taylor Swift

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama