Ve jménu stylu ...

24. února 2016 v 20:27 |  Móda, lifestyle, etiketa...

Stojím před zrcadlem a přemýšlím co na sebe. Chystám se na příjezd babičky. Čas od času si společně vyrazíme na výlet, nebo se za ní zastavím na šálek horké kávy. Tentokrát jsem jí pozval na kávu já. Našim cílem byla kavárna s tematickým názvem Továrna. Myslím, že název kavárny je inspirovaný její polohou. Pokud byste jí tedy chtěli navštívit, najdete jí v bývalém továrním areálu Zlínského svitu.

Bývaly doby, kdy jsem neřešil co si obléct a věřil jsem, že ve všem vypadám přitažlivě. Pravdou to nebylo. V dnešní době postoj mého minulého já nesdílím a zaměřuji se spíše na inteligentně elegantní styl. Pojďme si tedy říct co to vlastně ten styl je. Styl v módě je jistý charakteristický rukopis, kterým prezentujeme svou osobnost. Na tomto rukopisu se samozřejmě podepisuje více aspektů. Jako hlavní bych určil pohodlnost, zaměstnání a lidské prostředí.


Pohodlnost

Myslíte si, že jsou košile pohodlné? Já si myslím, že ano. Je to jen o tom zvolit kvalitní materiál a dobrý střih. Nebo ještě lépe nechat si košili ušít. Navíc vypadá velmi dobře a to i na plnější postavě.


Bohužel tento názor se mnou nesdílí značná část populace a tak na českých ulicích vídáme spíš prapodivný maglajz.

Zaměstnání

A co dělníci v košilích? Myslíte, že člověk pracující jako dělník, nemůže vypadat elegantně? Ale proč? Zkusme se podívat do minulosti, kdy i tvrdě pracující lidé vypadali geniálně. Stačí vyhrnout rukávy u flanelové košile, nahodit lacláče a hurá do práce.

Prostředí

A co si myslíte o lidech z vesnice? Nemůžou si dovolit vypadat dobře? Naopak, zkusme se vymanit z šedi a stát se například stylovými farmáři v denimu, kostkách a úpletech. V tomto ohledu se mi velmi líbí anglický venkov, kde téměř čiší královská urozenost. U nás stačí, když začneme zemitými barvami, kůží kombinovanou s denimem a farmářkami.


Ale abyste si nemysleli, že jsem předpojatý pouze na elegantní oblékání, pokusím se vás vyvést z omylu. Samozřejmě musím přiznat, že je to můj preferovaný styl, ale stále se cítím dobře i v mikině s kapucí, riflích a teniskách. Co jsem tedy změnil? Oblékám se podle příležitosti.

Myslím si, že právě v tomto je kámen úrazu na českých ulicích. Je zde vidět nesourodost stylů a barevných kombinací. Není mnoho lidí, kteří se nejdřív zamyslí a teprve poté začnou kombinovat.

U mě tedy používat mozek znamená, že pokud mířím do divadla, vezmu si tmavý oblek. Pokud jdu do kavárny, volím ležérnější eleganci v kombinaci volnočasové sáčko, kalhoty, polo a kožené boty. Pokud však mířím na hiphopový koncert, nebojím se nahodit mikinu s kapucí, extravagantní triko, otrhané jeansy a tenisky. No, a jestliže si chci zaběhnout jen do obchodu, tak mi stačí sportovní outfit v teplácích, sportovním tričku a čepici.

Jak tedy poznáte můj osobitý rukopis v oblékání? Volím spíše čisté tvary, pastelové tóny a snažím se vybírat kvalitní materiály. Je to vlastně celkem jednoduché. V jednoduchosti je totiž krása.

Do kavárny se pokusím sladit ve smart casual stylu.(Jaké to překvapení.) Poslední dobou jsem si velmi oblíbil kapesníčky, tudíž se jím snažím osvěžit svůj outfit a být aspoň trochu extravagantní. Po úpravě kapesníčku se na sebe dlouze zadívám do zrcadla a jsem se svou vizáží spokojen.

Táhlým pohledem se naposledy shlédnu v zrcadle a v duchu se musím pochválit. "Udělal si pokrok!" říkám si.
Stojím na autobusovém nádraží a očekávám příjezd babičky. Dočkal jsem se a vystupuje elegantní dáma v kostýmku. Přibližuje se ke mně její ladnou chůzí a na tváři ji září úsměv. V očích této nonšalantní dámy jde vidět, že i ona je ráda za můj vývoj a nestydí se tak se mnou vyrazit na veřejnost.

Polibek na tvář a můžeme vyrazit za vůní kávy. To už je, ale jiný příběh.


Co si myslíte o stylu vy? Jaký je váš oblíbený?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sasha Sasha | Web | 24. února 2016 v 20:38 | Reagovat

veľmi pekne napísaný článok! :) pači sa mi uvaha o štyle, o obliekani a ...celkovo! :)

2 time-for-style time-for-style | 25. února 2016 v 22:58 | Reagovat

Děkuji. Jsem rád, že vás článek zaujal. Články s podobným tématem, by v blízké době měli jen přibývat. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama