"Suchej únor"

5. února 2016 v 20:54 |  Móda, lifestyle, etiketa...
V temných zimních měsících si připadám více unavený. Myslím si, že tyto pocity převládají u nás všech. Dávám to za vinu krátkým dnům, zatažené obloze a tento rok i častým klimatickým změnám. S únavou mi přichází nutkaní se zachumlat do polštářů, dek a peřin. Často tomu podlehnu. V takový okamžik se z toho snažím vytěžit maximum. Pustím si zajímavou hudbu, film či pořad a relaxuju.

Jelikož má partnerka přichází z práce až po setmění, při pohledu na mě se jí zmocní stejné nutkání. Relaxovat ve dvou je super zážitek a občas k tomu patří i nějaká ta degustace alkoholu. Určitě to také znáte.


Se zimním obdobím mi hold stoupá spotřeba alkoholu. Jednak je to tím, že při relaxačních chvilkách často šáhnu po nějakém dobrém víně, ale také rychlím sledem prosincových akcí. (Mikuláš, Štědrý večer u nás za kostelem, 1. A 2. Svátek vánoční, Silvestr, atd.)

U nás na Valašsku to většinou začíná Mikulášem a alkoholový odér se tu drží až do třech králů. Alkohol tu přes zimu hold teče proudem. Ne, že by se na jaro přestalo pít, ale aspoň se začne chodit do práce a trochu se šetříme na Velikonoce.

Nedávno jsem v rádiu slyšel, že průměrný český muž vypije ročně 18,6 l čistého lihu. Když jsem to vydělil 52. týdny, vyšlo mi číslo 0,36 l na víkend. Když to přeberu na naši domácí pálenku, tak to je zhruba něco málo přes půl litru. To vychází na cca 32 l pálenky ročně, klidně bych si však troufl říct, že valach ročně vypije i okolo 50 l ročně. No mě i 32 l pálenky, nějaké to vínečko, whisky a další lepidla provětrávají játra víc než dost a tak jsem se rozhodl tomu říci "dost".

Samozřejmě tento nápad nevznikl jen tak a mou inspirací byla kampaň "Suchej únor". Tato kampaň nabádá lidi k abstinenci po celý měsíc únor. Co na to říkáte vy? Já si myslím, že je to dobrý nápad. Tělo se díky tomu aspoň trochu vyčistí a vy si vyzkoušíte svou vůli. Tak co říkáte je to pro vás dobrá motivace?

Měla by být, jelikož většinou pijeme na cizí zdraví, ale ničíme si tím svoje. Měsíc uteče jak voda, takže já budu "suchej". A jelikož je pátek tak si jdu nalít sklenku "suchý vody".

Pokud byste se chtěli dočíst o této kampani něco víc, najdete to zde:


http://suchejunor.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama