Láska prochází žaludkem ...

25. února 2016 v 22:45 | TMS |  Mapa gastronomických zážitků a cestou necestou...
Končím s prací, ale ještě mám telefonát. Volá mi totiž hlad. "Haló, si tam? Víš co? Sněz, na co přijdeš. Ale hlavně jez!" No svačina mi došla, takže spěchám domů, kde už na mě čeká domácí kuchyně. Můžu za to poděkovat mé dokonalé partnerce, od které mi neskutečně chutná. Že by to bylo tím, že pro mě vaří s láskou? No samozřejmě, že je to láskou, vždyť láska, prochází žaludkem. Také tomu však nahrává fakt, že zdědila talent po její mamince. Dost však bylo chvály a radši se jdu pustit do jídla.


Volaní po jídle, jsem ukojil a nyní je třeba trošku odpočinku, abych všechno to jídlo strávil. Uvelebil jsem se na gauč a zapnul hudbu. Ale abych neprokrastinoval úplně, rozhodl jsem se popřemýšlet o gastronomii.

Gastronomie je téma mě velmi blízké, jelikož jídlo miluju. Co však nesnáším, je jídlo bez emoce. Myslím tím, když je připravené bez zájmu, uspěchaně a bez nápadu. Jelikož si i velmi rád zajdu na jídlo do restaurace, tak musím s politováním konstatovat, že se tento nešvar objevuje čím dál více i v českém pohostinství.

Bohužel, tzv. "fast food trend" se podle mě rozmáhá čím dál víc, jak u nás tak i ve světě. Naštěstí existují i světlé výjimky. Mou vizí tudíž je, že bych vás v budoucnu o těchto výjimkách informoval a pokusil se vám tak ušetřit čas i zklamání z nemilých pokusů najít tu pravou restauraci pro vaše chuťové pohárky.

Věřím, že tvorba jakési pomyslné mapy gastronomických zážitků by mohla být zdařilá už jen kvůli tomu, že do jídla investuji mnoho svého času i financí. Jak jsem zde již zmínil, v restauracích, kavárnách či podobných zařízeních trávím velmi mnoho času, nechám tu proto vyniknout svůj mlsný jazýček, který tu pro vás nebude šetřit kritikou, ale nebude se bát ani pochvaly, pokud bude zasloužená.

Máte se tedy na co těšit.


Váš TMS
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama