"Poslední den mého života"

7. ledna 2016 v 15:38 |  Motivace, psychologie, mezilidské vztahy...
Dobrý den všem,

tento týden dostali Blogeři velmi zajímavé téma s názvem "Poslední den mého života", téma je zajímavé v tom, že mnoho lidí za svůj život, nad tímto tématem opravdu uvažuje. Dokonce si troufám říct, že nad tím uvažuje každý. Všichni si následně představují, jak by svůj den prožili. Májí velké vize se svým posledním dnem, ale skutečnost bývá jiná. Je to tím, že smrt není zrovna ten pravý okamžik na plnění svých snů.


I přesto mám i já svou vizi, jak bych rád prožil svůj poslední den. Nejlépe by to bylo s mými blízkými v mém domově. Byl bych rád, kdyby byl slunečný den. (Zimu a její lehkou "depresi" zrovna nemusím.) Chtěl bych naposledy stolovat u dobrého jídla a pití, možná by nebylo zlé otevřít i nějakou tu domácí trnkovou a jen tak si povídat. Chtěl bych vědět, co trápí ostatní a co by mi chtěli říct. Je jedno, jestli by to byli slova chvály, nebo výčitky. Chtěl bych, aby se jim ulevilo a měl bych čistý štít. S lidmi, které mám rád, by jistě den utekl rychle a přišel by západ slunce. V mém rodném domku mám krásný výhled na slovenské hranice, který se nikdy neomrzí. Neomrzel by ani tentokrát. Chtěl bych při něm obejmout své blízké a poděkovat jim za lásku, kterou mě za život darovali. Láska je totiž věc, která se nedá popsat slovy, má tisíce podob a je k nezaplacení. Poté bych měl již klid na duši. Naposledy bych si připil slivovicí a odešel bych do postele snít svůj poslední sen.

Sny jsou jediná věc, kterou nám nemůže nikdo vzít. Tohle je můj sen o mém posledním dnu. Nejspíš to není nic zajímavého s dávkou vzrušení. I přesto, bych si tak přál odejít do věčných lovišť. Je to proto, že až by nastal tento den, měl bych za sebou krásný, spokojený život a tohle by byla pomyslná třešnička na dortu.

Závěrem bych Vám chtěl trochu poradit. Pokud máte také nějaký vysněný poslední den, tak na něj nečekejte, je to ztráta času. ŽIJTE KAŽÝ DEN, TAK JAKO BY BYL POSLEDNÍ. Podle této věty, se snažím žít i já a jsem mnohem šťastnější, než když jsem jen na něco stále čekal.

Hezký den a to i ten poslední.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama