Charleyova teta- část II.

21. ledna 2016 v 10:10 |  Móda, lifestyle, etiketa...
Divadelní večer-druhá část

Už jednou jsem se zde věnoval, divadelnímu představení Charleyova teta. No nedá mi to a zkusím toto představení okomentovat ještě jednou. V minulém díle jsem se zaměřil především na návštěvníky, tentokrát bych se tomu vyhnul a zkusím popsat dojmy a pocity čistě z představení.

Na představení jsme s partnerkou samozřejmě dorazili ve značném předstihu, tudíž jsme si mohli užít i návštěvu místního občerstvení. Nabídka občerstvení ve zlínském divadle není nijak ohromující, ale v podstatě ani neurazí. Do divadla přeci chodíme kvůli pobavení a ne na světovou gastronomii.Představení začínalo zhruba s pětiminutovým zpožděním. Nejspíš kvůli stále se trousícím návštěvníkům. K tomuto představení jsem byl do jisté míry skeptický vzhledem k pro mě nepříliš oslovující upoutávce na webu. No hned po několika minutách jsem věděl, že toto mé znepokojení bylo zbytečné.

Představení bylo zasazeno do oxfordského prostředí 30. let 20. století. Děj se točil okolo dvou nemajetných studentů, zamilovaných do zámožnějších slečen. Tyto slečny lásku opětují, bohužel jim v tom brání strýček jedné z nich, který je zároveň i opatrovníkem druhé.

Mladíci chtějí své dámy požádat o ruku, v čemž jim má pomoci teta jednoho z nich. Tato dáma je zámožnou vdovou, což jim má přidat na bonitě.

Příjezd tety je však ohrožen a mladíci kují plán jak situaci zvládnout. Má jim v tom pomoci spolužák Babberly. I přesto, že nechce je navlečen do ženské roby a finguje tak Charleyovu tetu. Tím začíná humorný příběh s dávkou anglické noblesy.

Postavy:
Charley a Jack - Zamilovaní mladíci
Kitty a Amy- Po sňatku toužící dívky
Dona Lucia - Charleyova teta
Babberly - Falešná teta
Brasset - Komorný s velkou dávkou důvtipu
Spettique- Po penězích toužící strýček
Chesney - Otec Jacka
Ela - Znovunalezená dívka Barbberlyho

Představení mě mile překvapilo a úsměv na tváři mi vydržel od začátku až do konce. Určitě bych ho doporučil každému, kdo si chce užít pěkný a zábavný večer.

Co mě uchvátilo téměř stejně jako příběh, bylo vytříbené chování, vystupování a vyjadřovaní. Samozřejmě je mi jasné že dokonalou etiketu měli herci v roli, ale věřím, že při pilovaní hry, se jim dostala do krve i pro normální život.
Příklad by si z toho měli vzít i mnozí návštěvníci a doufám, že vezmou. Inspiraci by potřebovali především hříšníci z předchozího článku o tomto díle.

Závěr večera mě také nepřekvapil a po vypuknutí boje o kabáty jsme s partnerkou raději vyčkali u výhledu na Zlín, sdělili jsme si dojmy z představení a teprve po utichnutí prvních bojů jsem zamířil pro kabáty. Pomoc při oblékaní kabátu, je samozřejmá. Teprve poté jsme se vydali vstříc večerní procházce pod jasnou noční oblohou.

Večer jsem si v celkovém dojmu velmi užil. Dám vám tedy jednu radu. Udělejte si čas na sebe a užívejte si takovéto a podobné okamžiky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama