Čekám,čekám, čekám..

26. ledna 2016 v 18:46 |  Motivace, psychologie, mezilidské vztahy...
Čekám, čekám, čekám...

Vůně kávy se mi rozpíná bytem. Den se line v poklidném tempu, mám tedy dost času, abych usedl ke svému šálku a vychutnal si každou kapku tohoto dříve buržoazního nápoje.


Lidé už nezvládají ocenit význam tohoto nápoje. Stále se honíme za penězi. Jsme jako štvaná zvěř, lačnící po uznání. Miliardy let se vyvíjíme a nyní si nedokážeme vychutnat naši samotnou podstatu jménem život?

Při pohledu na rušný, lednový den čekám na ten správný okamžik pro můj první doušek. Je sice leden, ale město není pod sněhovou nadílkou, myslím, že i zima stále na něco čeká. Když jsem se před léty stěhoval na vesnici, sněhová nadílka sahala až k oknům prvního podlaží naše domku. Tehdy jsem si nedokázal představit, že bych na Štědrý den neměl postaveného sněhuláka a venku by nemrzlo. Každou další zimu jsem s radostí čekal na první sněhovou vločku v naději na bujaré radovánky, které mě v přívalech sněhu očekávali.

Nyní při pohledu z okna vidím jen tající náznak mého dětství, zahalený do neprostupné mlhy. Při dnech ozářených slunečními paprsky mám život na Jižních svazích téměř jako na talíři. Dnes pod rouškou mlhavého oblaku téměř nevidím na majestátnost 21. Budovy zlínského města a to i přesto, že bych k ní kamenem dohodil .

Dočkal jsem se. Nyní je ten správný okamžik na první doušek, mé lahodné kávy. Odkládám lžičku a lehce si usrknu. Tělem se mi rozlévá teplo z mého stále horkého nápoje. Šálek je stále stejně horký jako život rodiny Baťových. Při pohledu na Svit, se mi v hlavě honí otázka, co asi očekával Tomáš Baťa v začátcích jeho podnikání, když jeho živnost visela na vlásku pod tíhou dluhů. Myslím, že v této těžké době nečekal svůj světový rozmach, ale i tak věřil v lepší zítřky a s nadějí si pro ně kráčel. Možná, že kráčel v jeho slavných "Baťovkách", které ho svým úspěchem nakoply k dosáhnutí jeho vize.

Byl to asi člověk, který nečekal na ten perfektní moment na změnu, nečekal, až bude ta správná chvíle na dokonalé rozhodnutí. Byl to člověk, který vytvořil perfektní situaci a setrval v ní.

Pokud stále na něco jen čekáte. Pokud nehodláte vystoupit z vaší komfortní zóny a jít si za svými sny, tak pácháte doslova duchovní sebevraždu. Pokud však čekáte na souseda, že to udělá za vás, tak vás zklamu, neudělá. A pokud čekáte, že to za vás udělají rodiče, tak vás zase zklamu. Ti můžou být stejně ustrašení jako vy. Nemá cenu na někoho čekat.

Jestli čekáte mimořádný život, tak buďte mimořádní vy sami, teprve pak budete přitahovat mimořádné. Tento článek jsem psal v lenivém tempu, ale vy nebuďte lenivý. Odpočívejte, relaxujte, najděte si chvilku sami na sebe či na horkou kávu, ale nebuďte lenivý něco změnit, jinak se nikdy ničeho nedočkáte!


Tak na co ještě stále čekáte?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama