Leden 2016

Lucidní snění

31. ledna 2016 v 19:36 Motivace, psychologie, mezilidské vztahy...
Náročný den se na mě podepsal. Přicházím domů a sotva dýchám. Jsem vyčerpaný jak fyzicky, tak psychicky. Naštěstí na mě doma čeká večeře a úsměv. Jídlo zvládám s posledních sil a odebírám se do postele. Ještě než usnu, dostanu polibek a můžu v klidu snít.

Dobré ráno, etiketo...

27. ledna 2016 v 20:09 Móda, lifestyle, etiketa...
"Po každej noci následuje nový deň, nový deň a každý koniec je len nový začátek."

Paprsky slunce mě šimrají na tváři, já se jim snažím vzdorovat a choulím se do peřin. V hlavě mi zní slovenská, rapová hitovka a já vím, že je třeba opět vstát.

Ještě se zalepenými oči vycházím z mého nočního útočiště. Snad na autopilota zvládám hygienu a upadám na gauč. Jsem v ospalém deliriu, ze kterého mě vytrhne… dobré ráno.

Čekám,čekám, čekám..

26. ledna 2016 v 18:46 Motivace, psychologie, mezilidské vztahy...
Čekám, čekám, čekám...

Vůně kávy se mi rozpíná bytem. Den se line v poklidném tempu, mám tedy dost času, abych usedl ke svému šálku a vychutnal si každou kapku tohoto dříve buržoazního nápoje.

Charleyova teta- část II.

21. ledna 2016 v 10:10 Móda, lifestyle, etiketa...
Divadelní večer-druhá část

Už jednou jsem se zde věnoval, divadelnímu představení Charleyova teta. No nedá mi to a zkusím toto představení okomentovat ještě jednou. V minulém díle jsem se zaměřil především na návštěvníky, tentokrát bych se tomu vyhnul a zkusím popsat dojmy a pocity čistě z představení.

Na představení jsme s partnerkou samozřejmě dorazili ve značném předstihu, tudíž jsme si mohli užít i návštěvu místního občerstvení. Nabídka občerstvení ve zlínském divadle není nijak ohromující, ale v podstatě ani neurazí. Do divadla přeci chodíme kvůli pobavení a ne na světovou gastronomii.

"Největší chyby" - aneb chybovat je lidské

20. ledna 2016 v 9:12 Motivace, psychologie, mezilidské vztahy...
"Největší chyby"- aneb chybovat je lidské.

Chybovat je lidské, ale každý se radši chybám vyhne. Je to možná špatně, jelikož s každou naší chybou rosteme. Musíme si jen uvědomit, jakým způsobem chybujeme.

Charleyova teta- Byla by s námi spokojená ?

18. ledna 2016 v 9:37 Móda, lifestyle, etiketa...
Charleyova teta - byla by s námi spokojena?


Divadelní představení, etiketa a společenský oděv jdou k sobě, jako chleba s máslem. Bohužel velkou tragedií dnešní doby je nedodržení této skutečnosti. Občas se vydám i já do divadla a tak mě celkem uráží, když si někdo na sebe nedokáže vzít ani košili. Ba co víc obuje si sportovní obuv, rozdrbané rifle a triko s lebkou. A můžu vás ujistit, že to nebývají jen dlouhovlasí mladíci v pubertě, ale i pánové ve středních letech.Prolog k Etiketě

10. ledna 2016 v 7:01 Móda, lifestyle, etiketa...
Prolog na téma: Etiketa


Jedním z velmi důležitých aspektů spokojeného života jsou dobré mezilidské vztahy. Těch však nemůžeme dosáhnout, pokud neovládáme základy společenského vystupování. Tento soubor pravidel je znám pod názvem "Společenská etiketa".


Motivace k psaní...

9. ledna 2016 v 17:45 Motivace, psychologie, mezilidské vztahy...
Blogerská motivace

Dobrý den,
V dnešním, krátkém článku se pokusím popřemýšlet nad otázkou mé motivace k psaní.
Jak možná někteří z vás ví, motivace muže být buď vnější (peníze), nebo vnitřní (duševní uspokojení). Já mám radši motivaci vnitřní a právě ta mě dovedla k založení blogu. Již delší dobu jsem si v hlavě hrál s myšlenkou jak být nápomocen druhým. Bohužel nejsem vrcholový politik či finanční mecenáš, to znamená, že nedisponuji velkými prostředky, jenž by mi v této snaze dokázaly pomoci. To mě však nebrání hledat prostředky k pomoci. A právě jako jeden z těchto prostředků jsem si vybral blog.

"Poslední den mého života"

7. ledna 2016 v 15:38 Motivace, psychologie, mezilidské vztahy...
Dobrý den všem,

tento týden dostali Blogeři velmi zajímavé téma s názvem "Poslední den mého života", téma je zajímavé v tom, že mnoho lidí za svůj život, nad tímto tématem opravdu uvažuje. Dokonce si troufám říct, že nad tím uvažuje každý. Všichni si následně představují, jak by svůj den prožili. Májí velké vize se svým posledním dnem, ale skutečnost bývá jiná. Je to tím, že smrt není zrovna ten pravý okamžik na plnění svých snů.